Vana-vene jõululaulude kontsert Palmse mõisas 

Kontserdisarja „Klaaspärlid Palmses“ järjekorras kolmas kontsert toimub juba sel laupäeval, 9. jaanuaril kell 19.00. Kontserdil on võimalus kohtuda õigeusu muusika maailmaga läbi vana-vene jõulumuusika. 

Lavale astub professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers. Koosseis sündis Valeri Petrovi algatusel 1989. aastal. Repertuaaris on võimalik kuulata vana-vene, kreeka ja süüria õigeusu palvelaule, samuti vaimulikke jõuluvärsse ja -laule. Ning seda kõike kirikuslaavi, kreeka ja aramea keeles.  

Ansambli musitseerimist iseloomustab täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, läbimõeldud dünaamiline plaan ning erakordne stiilitunnetus. Orthodox Singers on esinenud paljudes Euroopa riikides, Venemaal, Liibanonis ja USAs ning võtnud osa mitmest rahvusvahelisest festivalist. 2020. aastal pälvis ansambli kunstiline juht Valeri Petrov Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia ansambli kunstilise juhtimise ning Mustvee vaimuliku muusika festivali eestvedamise eest. 

Ansambli Orthodox Singers dirigent Valeri Petrov: „kutsume teid osa saama rõõmust, mida pakub Kristuse sündimise püha, ning vaatamata sellele, et õigeusu muusika on sedavõrd eriilmeline, ei tunne see rahvuste piire ning leiab kindlasti koha iga inimese südames.“ 

Kontserdi ajal valmib Peterburi päritolu kunstniku Anna Litvinova live-maal, mis on inspireeritud muusikast saadud emotsioonist. Kontserdi järel toimub kunstioksjon, osa maali müügitulust läheb heategevuslikuks otstarbeks. 

Pääsmed saadaval Piletilevis ja kohapeal. Täpsem info +372 55599977, info@palmse.ee ja www.palmse.ee. 

Kontserdil järgitakse kõiki Eesti Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti nõudeid. 

 

 

Rohkem infot:  
press@svm.ee 
+372 53930957 

info@palmse.ee 
+372 55599977 

orthodox singers