Palmse mõisas tuleb esitusele A.Vivaldi "Neli aastaaega"

Homme, 14.novembril kell 19 võib Palmses mõisas osa saada kaunist klassikalise muusika kontserdist, kus Antonio Vivaldi "Neli aastaaega" kõlab baltimaade muusikutest koosneva kammerorkestri Kremerata Baltica ja viiuldaja "imelapse" Daniil Bulayevi poolt.

Kremerata Baltica, kes on 1997. aastal asutatud noortest Baltimaade muusikutest koosnev kammerorkester, mis on üks väljapaistvamaid Euroopa muusikakollektiive. Orkestri kutsus ellu oma 50. sünnipäevaks rahvusvaheliselt tunnustatud viiuldaja Gidon Kremer. Kontserdil astub solistina üles Daniil Bulayev, teda võib õigusega pidada imelapseks – 5-aastaselt tegi ta debüüdi kammerorkestri ees Riias, kahe aasta pärast esines sümfooniaorkestriga Venemaal ning veel aasta hiljem andis esimese soolokontserdi Moskva Tšaikovski nim Konservatooriumi juures asuvas Muusikakeskkoolis. 2013. aastast annab ta regulaarselt kontserte erinevates riikides. 

„Neli aastaaega“ on kahtlemata baroki suurmeistri Antonio Vivaldi kõige tuntum, imetletum ja sagedasti esitatavam helitöö ning üldse üks menukamaid teoseid klassikalises muusikas. Neljast kontserdist koosnev programmiline tsükkel ilmus 1725. aastal Amsterdamis.

Kontserdi ajal valmib Peterburi päritolu kunstniku Anna Litvinova live-maal, mis on inspireeritud muusikast saadud emotsioonist. Kontserdi järel toimub kunstioksjon, osa maali müügitulust läheb heategevuslikuks otstarbeks.

Kontsert toimub Palmse mõisas avaras aidahoones 14.novembril kell 19.00. Aidahoone kontserdisaalis rakendame ohutusmeetmeid ja tagame turvalise muusikaelamuse. Pileteid on veel võimalik osta nii piletilevist kui ka kohapealt.

Kontserdisarja "Klaaspärlid Palmses" korraldab SA Virumaa Muuseumid ja Estonian Record Productions.

meelis meilbaum Palmse mõis