Kuidas Palmse mõisa hobune Uzume “Soo” filmi sattus 

Kuidas Palmse mõisa hobune Uzume “Soo” filmi sattus 

Palmse mõisa hobusel Uzumel oli 2020 aasta sügisel ainulaadne võimalus kaasa lüüa Oskar Lutsu raamatu “Soo” ainetel valminud filmis, mis juba sõbrapäevast alates külastajaid kinolinade ette naelutab. Neil, kes pole seda linateost veel näha saanud, on veel viimane aeg meie mõisahobusest näitlejat vaatama minna.  

Hobune Uzume sattus filmivõtetele tänu mõisakutsari Angelika Kooviti tuttavatele, kes mõisa läheduses toimuvatele võtetele hobuseid otsisid. Filmi võttepaigaks osutusid ka mõisa territoorium ja härrastemaja ruumid. Angelika Koovit lisas: “ Kui Uzume mõisas toimunud võttepäevast väsima hakkas, siis tahtis ta hirmsal kombel suuna võtta kõrtsi poole. See on tema , tavapärane tee, kus asuvad tallid.”  

Kui Uzume (Hannoveri ja Tori tõugu hobuste ristand) filmivõtetel viibis, asendas teda Angelika hobune Rinti ( Eesti hobune), kes hiljem isegi filmis kaasa sai lüüa. Mõlemad hobused saavad sel aastal 10 aastaseks ( hobuse vanust loetakse jooksva aasta järgi) ja kuigi filmivõtete päevad olid pikad ja väsitavad, saadi kenasti hakkama ning loomad olid rahuolevad. Eriti Uzume, kes on loomult rahulik ja lasi filmimeeskonnal endaga kenasti ringi käia. Päevad olid korraldatud nii, et arvestati loomade söögipauside ja iseärasustega.  
 
“Võtetelt tuleb meelde üks vahva seik, kus Uzume taga olev kaarik puruks läks. Nimelt juhtus näitlejatel kohmetu õnnetus ja vankril purunes iste ning selletõttu jäi filmilindile paistma ka veidikene lühem vanker,” kirjeldas mõisakutsar Angelika Koovit.  

Uzumet saab kinolinal näha veelgi, sest tal oli võimalus osaleda ka “Apteeker Melchiori” filmivõtetel. Film peaks linastuma 15. aprillil 2022. 

Mängufilm "Soo" on põnevusest pakatav armastusfilm, mis viib vaatajaid 1917. aastasse, kui Euroopas möllas Esimene Maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon.   
Osades: Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik, Liis Remmel, Martin Kork, Grete Kuld, Helgur Rosenthal, Märten Matsu. 
 

Stsenarist Martin Algus 
Lavastaja: Ergo Kuld 
Filmimuusika Mick Pedaja. 
Filmi kunstnik Annika Lindemann. 
Rekvisiitorid Toomas Zupping ja Alex Klein. 
Tootjad: Taska Film, Kassikuld, Apollo Film Productions  
Levitaja: Hea Film – Timo Diener ja Lauri Kaare 

 
 

 

 
 

Soo film