Juubelihõnguline Palmse mõisa suvi toob palju põnevat 

Juubelihõnguline Palmse mõisa suvi toob palju põnevat 

Palmse mõis tähistab sel aastal Lahemaa Rahvuspargi 50 sünnipäeva, 35 aastat möödub restaureeritud mõisa avamisest ja Viru Säru folkloorifestivalist. Kaunite juubelitega seoses toimub mõisaõuel palju põnevaid sündmusi. 

17. juulikuu suvepäeval oodatakse vanu ja uusi rahvakultuuri- ja folklooriansambleid pidu pidama, sest Viru Säru folkloorifestivalist möödub tervelt 35 aastat ja tähistada saab Lahemaa 50. sünnipäeva. Mõisa õuel toimub mõnus rahvakultuuripidu, koos muusika, tantsu, lastele mõeldud mõisamängude, põnevate töötubade ja maitsvate roogadega. 

Lapsi oodatakse lastekaitsepäeval 1. juunil lõbusale lastepäevale ja 15. augustilmõisalaste mängupäevale, kus  iga rõõmus särasilm saab teada, milliste mänguasjadega ja kuidas mängiti mõisas 100 aastat tagasi. 4 – 6. juunil ootab loodus- ja aiahuvilisi ees sisutihedad ja huvitavad looduspäevad „Aed kui teadmiste varalaegas“. Kõiki peresid oodatakse Haljala valla jaanipäeva pidustustele 23. juunil, kus ühendatakse traditsioonidja rahvuslik pool Jaanipäevast toreda lõbusa rahvapeoga ja romantikud on oodatud 30. juulil veetma õhtut Prantsuse šansoonide saatel. „Suveöö meenutused“ kontsertõhtule.  

Lisaks eelnevatele juubelitele möödub ka moonamaja, Palmse kõrtsi, ehitusest sel aastal 190 aastat ning tähistada saab ka Isabella von Ungern-Sternbergi 175. sünniaastapäeva, kelle nime on saanud supelmajas tegutsev kohvik "Isabella". 

Palmse mõisa direktor Janne Kallakmaa: „Tähistame neid toredaid pidupäevi lõbusalt koos pere, sõprade või töökaaslastega. Siin saab lüüa tantsu, kuulata kaunist muusikat, loodushelisid ning saada igapäevaseks eluks vajalikke näpunäiteid. Seikleme õisi täis pargis, kuuleme põnevaid ajaloolugusid mõisast, siin elanud mõisnikest ja mõisa toidukultuurist.“ 

Kõikide sündmuste ja võimaluste kohta leiab täpsema info Palmse mõisa kodulehelt www.palmse.eeFacebookist ja Instagramist. Kes mõisa suvesündmustest juba varem osa soovib, saab tulla nautima turvalist kontserdielamust 9.mail emadepäeval kohvik „Isabella“ ette, kus esineb rõõmsa eeskavaga „Rohkem hetki emadega“ Moonaküla Muusikaakadeemia trio Toomas Krall, Margus Grosnõi ja Peep Pihlak. Kontserdiga avatakse ka Palmse mõisa suvehooaeg ning lisaks toimuvad mõisapargis lõbusad tegevused lastele.

Foto: EFA.349.0.146553. Viru Säru Palmses. 1987.a. A. Mägi

https://www.ra.ee/fotis/index.php/et/photo/view?id=154949

Viru Säru