Jaanus Leki fotonäitus "Jalutuskäik Lahemaal"

Septembrikuus kell 10:00-18:00 on Palmse mõisa aidas avatud Jaanus Leki fotonäitus „Jalutuskäik Lahemaal“.

Jaanus Lekk puutus fotograafiaga kokku juba varajases teismeeas. Vanaema, kes ta fotohuvi märkas, soovitas sahvri taarast tühjendada ja rahaks teha. Saadud summa – 20 rubla – eest ostis Jaanus oma esimese fotokaamera Смена 8.
Taskurahast pani ta  mõne aja pärast kodus vannitoas fotolabori püsti ning uppus müstilisse fotomaailma.

Aegade jooksul on ta kasutanud erinevaid fotoaparaate ja püüdnud hetki peamiselt 35-millimeetrisele mustvalgele fotofilmile. Lisaks sotsiaalsete tegevuste jäädvustamisele pakkus talle huvi ka looduses fotoaparaadiga ringi käia, et tabada salapära, mida inimene looduses sageli ei märkagi.
Fotograafia jäi soiku videomaailma pealetungiga 90ndate lõpus. Edasi pühendus Jaanus peamiselt liikuva pildi jäädvustamisele. Videokaamera on tal tänaseni truuks kaaslaseks.

Vana arm – fotograafia – andis endast taas nõudlikult teada ja tuli ta ellu tagasi. Kaasaegne digitaalne ja professionaalne fotokaamera SONY a7III on teda oma võimekusega ja objektiividega lummanud. Hea töövahend lubab tabada loodusest hetki, mida ka Sinuga, hea näituse külastaja, siin ja praegu jagada soovin.

Hetked on jäädvustatud kahe viimase aasta jooksul siinsamas Lahemaa Rahvuspargis. 
Meeldivat fotomatka!

Jaanus Lekk on Rakvere Reaalkooli IT-spetsialist. Päevatööst vabal ajal tegeleb ta oma videofirmaga Videolabor OÜ. Peamiselt sündmuste videosalvestus ja videokoolitused.

Lahemaaga seob teda siiani eriline suhe. Ta oli rahvuspargis aastatel 1990-1994 looduskaitseinpektor. 

Näitus-müügi aitas vaatajani tuua Wallprint (wallprint.ee) ja Videolabor OÜ.

Palmse mõis