Haljala valla jaanituli hakkab mööda valda ringi käima 

Sellest aastast alates hakkab Haljala valla jaanituli iga aasta mööda valda ringi käima ning esimesena saab selle au osaliseks Palmse mõis, kus jaanituli toimub 23. juunil kell 19.00. 

Mõisaõuel toimuv valla jaanituli ühendab  traditsioonid ja rahvusliku poole jaanipäevast toreda lõbusa rahvapeoga. Haljala vallavanem Ivar Lillebergi sõnul tunneb vallavalitsus Palmse mõisaga koostööst suurt heameelt. „Meie nägemus on, et jaanipäev peaks saama tähtpäevaks, mis mööda valda ringi hakkab käima ja et igal aastal tähistame seda valla eri paikades. Eriti sümboolne on, et just Lahemaa rahvuspargi 50. juubeliaastal jaanipäeva tähistamise uus traditsioon Palmse mõisast alguse saab,“ sõnas vallavanem. Haljala vallavalitsus soovib jaanipäeva tähistamise osas edaspidiselt koostööd teha valla MTÜ-de ja ettevõtjatega, et sündmus mööda valda roteeruma hakkaks. 

Jaanitule avavad 23. juunil Lahemaa rahvamuusikud ja tantsuks mängib ansambel Boogie Company ning õhtut juhib Margus Groznõi. Palmse mõisas saab jaanipäeval jõudu katsuda rahvalikel võistlustel ja mängudel, avatud on mitmed söögi- ja joogikohad. Mõisa õuel on süüdatud sajad küünlad, sõita saab hobukaarikuga ja ratsutada ponidega ning lastele on loodud eraldi lasteala, kus toimuvad erinevad mõisamängud.   

Haljala valla jaanituli toimub Palmse mõisas 23. juunil kell 19.00. Territooriumile pääseb alates kell 19.00. Pileti hind on 1€.  Kutsume üles jälgima Palmse mõisa ka facebookis, sest iga päev saab seal õpetlike teadmisi jaanikute kohta ning avaldatakse põnevaid tegevusi, millest jaanipäeval osa saab.

 

Lisainfo:
Janne Kallakmaa

+372 5300 1942

janne@svm.ee

 

Kent Kerner

+372 5194 7655    

kent.kerner@haljala.ee

Jaanipäev