Rahvakultuuripeol esineb 15 kollektiivi ning tegevusi jätkub kõigile

17. juulil toimub Palmse mõisas mõnus rahvakultuuripidu. Palmse mõis tähistab sel aastal Lahemaa Rahvuspargi 50. sünnipäeva, 35 aastat möödub restaureeritud mõisa avamisest ja Viru Säru folkloorifestivalist. Rahvamuusikapeol esineb 15 kollektiivi, teiste seas Lahemaa Rahwamuusikud, Võhma segakoor, Kadrina Kadrid, Leigarid, Tarvanpää ... Esinevad üksikkollektiivid  ja mängitakse rahvapillidel võistu.  

Siin saab külastada ka mitmesuguseid näitusi, mis annavad suurepärase ülevaate mõisaelust ja arhitektuurist läbi sajandite. Midagi on igaühele meelepärast: naised ammendavad ostuisu laadal,  mehed harjutavad  sepa juures sepatööd. 

Avatud näitused peopäeval:

Aidahoone saalis on võimalik külastada Lahemaa 50. juubeliks koostatud näitust „Väärtuslik Lahemaa“
Linnaserehis on mõisa majandus- ja haridusnäitus
Õlleköögis on avatud näitus “Teekond õllemaailma”,  lisaks on sel päeval veel müügil Palmse oma õlu, erinevad karastusjoogid ning mõnusad ampsud
Moonamajas asuvas kõrtsis  pakutakse iseäranis häid esivanemate toite  vt. menüüd;
Härjatallis asuv viinanäitus  annab ülevaate piirituse ja viina tootmise ajaloost Eestis 15. sajandist kuni 19. sajandi lõpuni. Siin saab degusteerida erinevaid viinasid, samuti  pakutakse siin  karastusjooke ja suupisteid.
Palmimajas on nii romantiline, et sealt on raske ära tulla. Siin saab peale palmide imetleda 19.sajandil mõisa uhkuseks olnud eksootilisi taimi ja nautida viirpapagoide laulu.
Sepikojas on ainsana Eesti mõisates töötav ja tegutsev sepp Viktor, kes on oma kauaaegsete teadmisega vahva jutukaaslane, mine ja lihtsalt lobise ja muidugi saad vermida õnnemünti - hind 1 euro
Härrastemaja annab ülevaate 19.sajandi mõisnike elustiilist ja mööblist. Antiiksed mööbliesemed, muusikariistad, kaardid, riided ja kunstiesemed loovad  suurepärase mulje mõisahärra ja tema perekonna elust - pilet 2 eurot 
Kavaleridemaja ja selle ümbrus on laste lemmikpaik, tule uudistama 

Tegevused lastele:
  • müügil on pallijäätis, eriti popp on vahukommi jäätis
  • võimalus nunnutada mõisa jänkusid
  • ratsutada ponide seljas või sõita ringi uhke kaarikuga(hind 5 €) igal täistunnil on võimalik (kell 11.00; 12.00; 13.00) osaleda aaretejahil - hind osalejale 3 € (45 min tegevust)
  • savitöötuba „Teeme näpud saviseks“ saab RAHVAMUSTRIS NÖÖPI Savi on lõõgastav ja savi voolimine on mõnus teraapiline tegevus. 
  • töötoas „Nobedad näpud“ õpetatakse erinevaid paelu punuma.   
  • ilu ja looming käib alati mõisalaste juurde, seega ei puudu sel päeval ka maalingud näol või käel 
  • Pilliroo meisterdamise töötuba asub aidakaaristu all 

 

Maitsete aasta 2021 esindab Põhja-Eesti roogade maitset

Palmse mõis asub paepealsel rannamaal, kus paas on näha ja käega katsuda. Sisemaa pool katab seda mullakiht ning paas on nähtav kruusana ja tuntav mineraalidena. Jõed ja ojad, mis voolavad paepealsetelt mere suunas, kannavad mineraale merre, kus ka mere-elustik sellest osa saab. Meie põhjavesi säilib karbonaatsete kivimite rüpes. Nii toituvad paemineraalidest otseselt või kaudselt kõik meie taimed ja loomad. 

Tulge ja proovige meie kohalikku toitu – paepealseid maitseid! 

Suus sulavaid maitseid saab mekutada mõisakohvikus ja kõrtsist ning palju erinevaid maitseid ja näituste saalidest.

Õunaaias toimub laat eestimaise käsitöö ja toidu müügiga.
Üheskoos saab perega lõunatada mõisa territooriumil asuvates erinevates söögikohtades ning nautida toredat rahvalikku eeskava.

Supelmajas on avatud suveperioodil romantiline kohvik “Isabella”  R - P kella 11 - 18, vt. menüüd 

Pidupäeval saad koju kaasa osta head hea paremat eestimaist toodangut, laadaala asub Lahemaa Külastuskeskuse ja külalistemaja 2 (hotelli) asuva tee ääres.

Kui soovite meil ööbida siis palun broneeri ööbimine SIIT

 

Lustlik ja rõõmus rahvapidu on mõeldud peredele, noortele ja vanadele ehk kõigile kes soovivad olla rõõmsad!

Rahvakultuuripidu Palmse mõisas 17.07.2021 Pilet 5€/perepilet 10€

Palmse mõis