Palmse Jõuluküla

Jõuluajal, 30. novembrist - 20. detsembrini saab Palmse mõisast Jõuluküla, kuhu ootab jõuluvana ja tema päkapikupere külla nii kooligruppe kui ka peresid. 

Jõuluvana elab Põhjamaal, aga kus täpselt, ei tea mitte keegi. Kuid üheks kuuks  aastas  -jõuluajaks- jätavad jõuluvana ja tema päkapikupere oma polaarjoone taga asuva kodu maha ning seavad  end sisse Palmse mõisa Jõulukülas. Siia, oma kambrisse, ootab jõulutaat külla lapsi, et neile pai teha ning jutustada, millest üks või teine jõulutava alguse on saanud.  Päkapikud avavad töötoad, jõulutalli ja sepikoja ning  lubavad lastel oma tähtsaid  jõulueelseid  toimetusi kaasa teha, taevakaarti uurida, meisterdada, natuke tembutadagi.  Piilumisest ja laste käitumise aruandest jõuluvale nad, teadagi, ei räägi. On nad tõesti mõne lapse pahateolt tabanud ja kavatsevad nüüd sellest ka jõuluvanale ette anda, selgub jõuluküla teatri etenduses "Pailapsiin ja piilurite must nimekiri".

Jõuluküla pakub palju tegevusi kõigile, kel jõulud hinges!

Tegevused Palmse Jõulukülas

Jõuluvana maja

Kohtumisel jõulutaadiga saab selgeks,  kui vana on jõuluvanade suguvõsa, miks ja millal hakati kingitusi jagama, mis imeväel liigub kell, et jõuluvana jõuluõhtul iga lapse juurde jõuaks ning millal ja kuidas toimetavad kingitusi kohale jõuluvana vennad teistes riikides.

Päkapikkude töökoda

Päkapikkude kõige tähtsam töö on kingituste valmistamine. Jõulukülas on on nende ülesanne ka ehete valmistamine ja kuuse ehtimine. Oma oskusi jagavad nad oma töötoas teistelegi.

Päkapikkude sepikoda

Jõulukellade helin saadab jõuluvana kõikjal - need annavad teada tema tulekust. Sepp-päkapikk näitab, kuidas valmib jõulukell. Räägitakse ka tulest, tule tähendusest. Ajast, kui talvisel pööripäeval tähistati Päikese sünnipäeva ja miks süüdatakse jõuluajal küünlad ja teised jõulutuled.

Jõulutall

Jõuluajal tuleb kindlasti ka loomadele head-paremat viia ning neilegi häid soove soovida. Koos Tallipäkapikuga saab lambaid paitada ja hobuseid patsutada, neile jõulumaiust viia. Tal on kindlasti kaasas ka  viljavihk, sest just viljapeo skandinaaviapärane nimetus jul on andud pühadele nime "jõulud".

Jõuluteater

Tavaliselt me päkapikkude jõulueelseid askeldusi ei näe, aga teatris on see võimalik.

Pailapsiin ja piilurite must nimekiri

Päkapikud on lapsi alati piilunud ja jõuluvanale nende käitumisest ette kandnud. Aga et  mõni marakratt, kes tühise eksimuse pärast musta nimekirja on sattunud, kingitusest ilma jääb, rohuteadlastele Aleksander Suhkrule ja Peeter Piprale sugugi ei meeldi. Nad otsustavad välja mõelda imerohu, mis paharetist silmapilk pailapse teeb. Kuid veel tähtsam on piilurite must nimekiri üles leida, ja see nii ära kaotada,  et paber kunagi jõuluvana kätte ei sattuks.

Loo autor on  Ene-Maris Tali. Lavastaja on Ivo Eensalu, kunstnik Tiina Alver. Mängivad näitejad Ivo Eensalu, Toomas Krall, Kadri Bergmann, Tanel Bergmann ja Priit Öövel.  

Etendust mängitakse Palmse jõulukülas ja esietendus on 30. novembril 2017. 

Lisaks on avatud Päkapikkude postkontor, kust saab oma kodustele või sõpradele Palmse jõuluküla erilise margi ja templiga kaardi saata.

Jõulukülas saab teha Palmse mõisa hobustega saani- või kalessisõitu.

Lisainfot leiate meie Facebooki lehelt või helistades telefonil 555 999 77.